Sen to nie tylko regeneracja dla duszy, ale przede wszystkim również wypoczynek dla ciała. Co należy przez to rozumieć i jak sen wpływa na rehabilitację? Oto najważniejsze informacje!
Nic tak nie wpływa na nasze dobre samopoczucie, komfort wypoczynku, ale również regenerację ciała, jak dobrze przespana noc. Pod tym hasłem należy rozumieć ciągły i niczym nieprzerwany sen przez przynajmniej od 6-8 godzin, w czasie którego i ze względu na wybrane komponenty możemy przyjąć odpowiednią, tzn. zdrową pozycję względem snu.
Komfort snu to czysta głowa, bez natłoku myśli i stresu, ale co ważne również prawidłowo ułożony kręgosłup, odpoczywające mięśnie, kark i ramiona. Pamiętajmy, że przecież to właśnie sen jest lekiem na wszystko, a w poprawie humoru nic nie zadziała lepiej, jak regenerująca drzemka.
Jak odpowiednio przebyty sen może wpływać na rehabilitacje – najważniejsze informacje!
Wśród profesjonalnych materacy, dedykowanych do sypialni osób, które na co dzień borykają się z różnymi schorzeniami, w tym także z bólem w plecach, kręgosłupie, czy okolicach szyi, można odnaleźć podłoża o charakterze medycznym.
W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli chcesz wysypiać się w komfortowych, ale i zdrowych warunkach, a w czasie snu, Twój kręgosłup oczekuje odpowiedniego ułożenia to należy kupić materac, który ze względu na swoje właściwości, taki wypoczynek umożliwi.
W ofercie renomowanych producentów materacy, jak chociażby Hilding, można odnaleźć czy to produkty z wypełnieniem piankowym, czy też wykonane w systemie sprężynowo kieszeniowym. Pianki wysokoelastyczne lub termoelastyczne jako jedyne z zastosowanych komponentów mają zdolność do dopasowywania się do ciała danej osoby. Wystarczy wygodnie ułożyć ciało wieczorem, by w nocy otrzymać idealne podparcie całych pleców. Co ważne już z samego rana, gdy tylko wstaniemy, materac powróci do poprzedniej postaci.
Materace rehabilitacyjne Hilding to produkty, w których stosuje się aż 7 różnorodnych stref twardości. Dzięki temu, ciało otrzymuje takie podparcie jakie jest wymagane na całej jego długości.
Uwaga: wspomniane produkty warto mieć na uwadze podczas zakupu istotnego w profilaktyce terapii przeciwodleżynowej. Komponenty piankowe są prawidłowo wentylujące, a dzięki temu umożliwiają wypoczynek w komfortowych warunkach nawet wtedy, gdy osoba spędza na materacu znaczną część swojego życia.
Poduszka i kołdra w rehabilitacji – o czym pamiętać?
Każdy, kto od snu wymaga szczególnego zainteresowania swoim ciałem, powinien rozejrzeć się za odpowiednio profilowaną poduszką piankową. Dzięki niej podobnie, jak w przypadku profesjonalnych materacy, przyjmujemy dobrą i zdrową pozycję w czasie snu. Nieważne, czy śpimy na boku, na plecach, czy na brzuchu. Poduszka do łóżka ortopedyczna, dobrana bezpośrednio pod nasze wymagania zapewni to, że głowa pozostanie w pozycji równoległej do podłoża, kark będzie odciążony, a mięśnie szyi luźne.
Niezależnie od tego, jakiej rehabilitacji poddawane jest nasze ciało to poduszki tego typu zawsze wpływają pozytywnie na komfortowy sen.
Istotny podczas zapewniania sobie dobrego wypoczynku będzie także zakup pokrycia. Kołdra na lato umożliwi prawidłową wentylację ciała osobie poddającej się rehabilitacji, a kołdra na zimę, da efekt przyjemnego otulenia i ciepła. Wybierz zatem albo dwie kołdry na sezon letni i zimowy lub jedną, wielofunkcyjną!