Ból odcinka lędźwiowego
Michio Wachi wraz ze swoją grupą badawczą badał wpływ transferu prądu pojemnościowego i rezystancyjnego na przewlekły ból dolnego odcinka kręgosłupa. Wyniki wykazały, że terapia pojemnościowo-rezystancyjna skutecznie łagodzi ból i redukuje sztywność mięśni, co może przynosić ulgę pacjentom cierpiącym na chroniczny ból dolnego odcinka kręgosłupa.
Konflikt rzepkowo-udowy
Kuniyasu Takahashi wraz z zespołem badali skuteczność terapii hipermii pojemnościowej w leczeniu lumbago. Wyniki pokazały, że terapia znacząco zmniejsza ból i poprawia funkcje ruchowe poprzez zwiększenie przepływu krwi w tkankach, co przyspiesza procesy naprawcze i regeneracyjne.
Artroplastyka stawu kolanowego
Badania dotyczące rehabilitacji po endoprotezoplastyce stawu kolanowego wykazały, że terapia radiofrekwencyjna znacznie przyspiesza procesy gojenia. Terapia wspomaga regenerację tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi i przyspieszenie metabolizmu komórkowego, co skutkuje zmniejszeniem bólu i poprawą funkcji stawu.
Obwisłe ramiona
L. C. Cala Uribe wraz z grupą lekarzy i specjalistów pracowali nad zbadaniem wpływu terapii prądem o częstotliwości radiowej na przyspieszenie syntezy kolagenu w komórkach. Badania wykazały, że terapia RF powoduje zmiany w strukturze skóry, m.in. zwiększenie ilości kolagenu, co powoduje lepsze napięcie skóry jak i poprawę jej wyglądu.